Franczyza ubrania – czy warto?

Myśląc o otwarciu swojego własnego biznesu, wielokrotnie możemy zwrócić uwagę na nowoczesny i coraz bardziej popularny model franczyzowy. W tej opcji na rynku możemy korzystać z wielu wariantów i odnaleźć się w wielu sektorach, w tym między innymi w branży modowej. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy pójście w tym kierunku będzie dobrym rozwiązaniem. Dużo zależy od tego, w czym czujemy się dobrze, jednak prowadzenie butiku odzieżowego nie musi obligować nas od razu do bardzo dobrej znajomości tej branży, zwłaszcza w modelu franczyzy.

Na początku warto zastanowić się czym właściwie ona jest. Franczyza to nic innego jak korzystanie z licencji dużej marki oraz prowadzenie własnego biznesu pod jej szyldem. W ten sposób ograniczamy ryzyko finansowe, ponieważ korzystamy z marki o uznanej pozycji na rynku. W zamian za to marka główna otrzymuje od nas stosowne wynagrodzenie w postaci opłaty licencyjnej oraz miesięcznych rozliczeń uzależnionych od kwoty w umowie lub stawki procentowej od przychodu, na jaką dogadamy się z franczyzodawcą.

Dlaczego postawić na butik odzieżowy?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, czy dobrym modelem biznesowym będzie franczyza, ubrania mogą idealnie trafić w nasze potrzeby. Przede wszystkim warto o tym pomyśleć dlatego, że odzież należy do kategorii produktów, które kupujemy na co dzień. Musimy chodzić w ubraniach, a co za tym idzie poddajemy je intensywnej eksploatacji i regularnie musimy odświeżać zasoby naszej szafy. Ponadto istnieje wiele okazji, w trakcie których chcemy wyglądać wyjątkowo, dlatego butiku z prestiżową odzieżą zawsze będą w cenie.

Dopasowanie odpowiedniego asortymentu to grupy docelowej to klucz do sukcesu. W modelu franczyzy, na przykład korzystają z szerokiej oferty grupy modowej https://gpoland.com.pl/oferta/, możemy działać według sprawdzonych wzorców i liczyć na dużą pomoc w tym zakresie. Jeżeli zależy nam na rentownym biznesie, na który będzie popyt to warto pomyśleć o butiku odzieżowym. Zdecydowanie łatwiej będzie go otworzyć pod szyldem renomowanej marki i ze wsparciem specjalistów oddelegowanych do pomocy przez franczyzodawcę.

Możesz również polubić…