Jak zagęścić słaby zarost?

Słaby i nieregularny zarost to nie powód, aby przez całe życie chodzić z gładko ogolonymi policzkami. Poprawa gęstości i ogólnej kondycji włosów jest możliwa – wystarczy tylko odpowiednio o nie zadbać i sprawić, żeby rzadki zarost na twarzy zaczął wyglądać naprawdę okazale.

W jaki sposób pielęgnować zarost?

Samo mycie brody to stanowczo za mało, żeby można było mówić o właściwej pielęgnacji. Trzeba pamiętać, że za kondycję brody odpowiada przede wszystkim skóra. Aby zarost zawsze wyglądał dobrze należy regularnie myć i odżywiać brodę i skórę z pomocą właściwych szamponów i odżywek, które pozwalają usuwać wszelkie nagromadzone zanieczyszczenia oraz martwy naskórek. Aby złuszczanie jego zrogowaciałych warstw były jeszcze bardziej skuteczne należy masować skórę twarzy oraz dokładnie szczotkować brodę, poprawiając krążenie i ogólną kondycję skóry.

Kosmetyki dla brodaczy

Zadbanie o skórę i brodę wiąże się oczywiście z zakupem odpowiednich kosmetyków, dopasowanych składem to rodzaju włosa oraz typu skóry, aby zapewnić im optymalne nawilżenie i odżywienie. Do samej późniejszej pielęgnacji i stylizacji można dodatkowo postawić na olejki i pasty, które dodatkowo dbają o utrzymanie odpowiedniej wilgoci włosów, a przy tym utrzymują je w ryzach.

Możesz również polubić…