Zioła na ból głowy I uciążliwe migreny

Dla osób cierpiących na bóle głowy ważne jest, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju ból głowy masz. Różne zioła pomagają przy różnych rodzajach bólów głowy. Na przykład, są migreny, klasterowe bóle głowy, napięciowe / stresowe bóle głowy, hormonalne bóle głowy, bóle głowy wywołane jedzeniem… Ich lista jest długa. Jeśli zmagasz się z którymś z nich dobrą radą mogą okazać się zioła na ból głowy.

Piment i ogórecznik

Piment to przyprawa która jest środkiem przeciwbólowym, co oznacza, że ​​działa odrętwiająco na nerwy i przynosi ulgę w bólach, takich jak bóle głowy i problemy z zatokami. Działa również rozluźniająco i uspokajająco na ciało i umysł.
Ogórecznik znany jest ze swoich właściwości kojących i pomaga organizmowi radzić sobie ze stresem i napięciem nerwowym. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku problemów z napięciowymi bólami głowy.

Kocimiętka i rumianek

Pierwsze zioło to jest wspaniałym środkiem uspokajającym i pomaga zrelaksować organizm i złagodzić stres. Co więcej, jest bezpieczny dla dzieci. Pomoże jako środek przeciwbólowy w bólach głowy i może działać nawet na migreny, chociaż aby w pełni złagodzić migrenę, będziesz musiał wziąć silny napar.
Rumianek jest wspaniałym lekarstwem na stres, nerwy i niepokój. Ten jest również bezpieczny dla dzieci. Działa przeciwzapalnie na organizm, pomagając przy niektórych rodzajach bólów głowy.

Chrzan

To zioło / korzeń jest wspaniałym środkiem zmniejszającym przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok, dla osób cierpiących na bóle głowy zatok. Surowe liście są podobno środkiem przeciwbólowym, a jeśli przyciśniesz je do czoła, pomogą uśmierzyć ból głowy. Ponadto, jeśli masz zatokowy ból głowy, weź sok lub sos z chrzanem i zobacz, jak znikają problemy z zatokami. Uważam, że samo siekanie chrzanu pomaga osuszyć zatkane zatoki i przynosi ulgę.

Możesz również polubić…