Inteligentny dom

Obecnie każdy chce mieć praktycznie urządzony dom, który dodatkowo jest też energooszczędny. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na to, by mieć w swoim domu możliwość kontroli nad światłem. Świetnym rozwiązaniem jest dom inteligentny, który sprawia, że da się zaplanować włączenie światła w konkretnym pomieszczeniu o danej godzinie. Dobrze jest dodać, że sterowanie oświetleniem w domu odbywać się może za pomocą aplikacji, którą da się pobrać praktycznie na każdy telefon.

Co można zrobić dzięki SmartHome?

Warto wspomnieć, że dzięki tej aplikacji można również wybierać barwę światła oraz da się ustalić moc natężenia żarówki. Należy zaznaczyć, iż inteligentny dom może też obejmować funkcje na zewnątrz, dzięki czemu da się też sterować bramą lub oświetleniem ogrodu. Trzeba pamiętać, że sterowanie bramą za pomocą specjalnej aplikacji jest idealnym rozwiązaniem zwłaszcza zimą, gdy są ujemne temperatury. Wówczas nie trzeba wychodzić z samochodu, aby otworzyć bramę i wjechać na podwórko. Sterować można bez trudu bramą wjazdową, jak i garażową. Niesamowitą zaletą inteligentnego domu jest też to, że jego obsługa jest niesamowicie prosta, a jednocześnie da się za jej pomocą obniżyć rachunki za prąd. Dzięki aplikacji nie zapomni się o wyłączeniu świateł w łazience czy też w pokoju dziecięcym lub nawet w garażu. Sterowanie oświetleniem jest aktywne już praktycznie od momentu podłączenia aplikacji. Warto dodać, iż cały montaż inteligentnego oprogramowania domu nie trwa długo. Montaż jest wykonany przez specjalistów, dzięki czemu bez trudu dostaną się oni w każde pomieszczenie tak, aby wszystkie części domu i podwórka mogły być podpięte pod działanie aplikacji. Należy zaznaczyć, że rozwiązanie to jest na tyle praktyczne, że można nawet bez wychodzenia z łóżka zapalić lub zgasić światło w pokoju, lub przed domem. Tym sposobem mogą z inteligentnego domu korzystać również najmłodsi domownicy. Dobrze jest wspomnieć, że to nowoczesne rozwiązanie stanowi także fantastyczną ochronę domu przed włamaniem.

Ochrona domu

Przy pomocy aplikacji można tak zaprogramować dom, by nie wszedł do środka żaden złodziej. Oprócz ochrony przed złodziejami dom inteligentny może też na czas poinformować domowników o ulatniającym się dymie. Tym sposobem na się nie tylko nowoczesny, praktyczny, ale również niezastąpiony gadżet, który pozwoli dodatkowo chronić wszystkich domowników. Dobrze jest pamiętać, iż system ten można zainstalować w domach dopiero co wybudowanych, jak i tych, które mają kilkanaście lat, co jest niewątpliwie kolejną zaletą tego oprogramowania.

Możesz również polubić…